Bu Blogda Ara

GOOGLE SAYAÇ-ziyaretçiler...

ANTALYA HAVA DURUMU

ANTALYA ANTALYA HAVA DURUMU ARICI 07 HAYIRLI MEVSİMLER DİLER.

Google+ Badge

Translate

16 Nisan 2008 Çarşamba

* * * *MEVSİM ÇALIŞMALARI* * * * N-15

Mevsimin detaylı çalışma zamanı geldi.Arılarda gelişme hareketi gayet hızlı.Ana üretme için transfer çalışması yaptım.(DÜN) Sonuçlarına yarın bakacağım.Mayıs ayının başına yeni beyleri üretmem lazım.Beyler mayıs başına yetişince herşey düzene girecek.Beylerin mayıs başına yetişmesi bu açıdan çok önemli.
Dün yaptığım çalışmada arıları artık tam uyanmış ve hızlanmış buldum.Beylerin beslenmesi düzeldiği için yeni elbise giymiş insan gibi güzel ve alıcı bir kıvamda görünüyor.Maşallah çoğu vagon takmış tren gibi.Ama yinede her yıl yaptığım gibi beyleri değiştirmemiz gerek.Bu yıl ana arı teşvikleride kalktı.Mutlaka beyleri 3 haftaya kadar üretmem gerekli.
Havalar yağış etkisini kaybetmiş gözüküyor.Yağışlara ihtiyaç hala çok.Kış kurak geçtiği için bahar iyi yağmur yağmasına rağmen bitki örtüsü gürbüz gelişmedi.Benim izlenimlerim böyle.Bugün günü dinlenerek geçireceğim(16.4.2008 Çarşamba).Yarın yine arıların yanında arılıkda olacağım kısmetse.
Yarın yaptığım ana arı transfer sonuçlarınıda yazacağım.Ayrıca Ana üretme kafesine kafkas ana kapatarak yumurtlamasını sağlayacağım. Kafkaslar geç gelişiyor ama yinede diğer ırklardan verimli.Ben kafkaslardan daha fazla verim alıyorum.Ancak yazın serin yaylarda çalışmak şartıyla.O açıdan yazı 1400 m rakımlı bir toros yaylasında geçirmek istiyorum.Kısmetse.Arıcı 07 Hayati İNAL
Yorum Gönder