Bu Blogda Ara

GOOGLE SAYAÇ-ziyaretçiler...

ANTALYA HAVA DURUMU

ANTALYA ANTALYA HAVA DURUMU ARICI 07 HAYIRLI MEVSİMLER DİLER.

Google+ Badge

Translate

22 Ekim 2008 Çarşamba

İTALYAN ANALAR

Adana'dan Cengiz Bahardan geçen perşembe gelen ve o gün kovana verdiğimiz italyan melezi analarımız kovanlara kabul edildi.Yukarıdaki resimde görüldüğü gibi yumurta atmaya başladılar.Durumları şimdilik iyi görünüyor.
İtalyan analar diğer kafkas ve karniyoldan farklı bir yapıya sahipler.Kafkaslar şu günlerde yumurta atmayı yavaşlatmaya başladılar.Elimizdeki kafkas melezleri yavaşdan gidiyorlar.Herhalde yoruldular.Antalyada hava ısısı çok iyi bir düzeyde görünüyor.
Kovanda ana arılar herzaman yumurtalı petekde bulunurlar.Bilhassa kapalı pupa dediğimiz yavruların durumu ana arı tarafından yakından takip edilir.

Çıkan yavru gözlerinin temizlenip temizlenmediği ana arı tarafından yakından takip edilir.Hazır olan gözlere hemen yumurta bırakılır.Ana arılar bilhassa sonbaharda açık sarı renkli peteklere zorunlu olmadığı takdirde yumurta bırakmıyorlar.Özellikle daha önce yavru çıkarılarak siyahlaşmış olan petekler onların tercihi oluyor.Bu açıdan bal mevsimi sonucu iyi bir petek düzenlenmesi gerekir.

Hayati İNAL
Posted by Picasa
Yorum Gönder