Bu Blogda Ara

GOOGLE SAYAÇ-ziyaretçiler...

ANTALYA HAVA DURUMU

ANTALYA ANTALYA HAVA DURUMU ARICI 07 HAYIRLI MEVSİMLER DİLER.

Google+ Badge

Translate

24 Kasım 2008 Pazartesi

FIRTINA GEÇTİ-MEVSİMLER

İki üçgündür acayip bir virüs tehlikesinden bahsediliyordu.Bugün saat 21.30 a kadar açmadım.Şöyle bir sordum çevreye,tanıdıklara işyeri sahiplerine.hatda bilgisaraycılara... Öyle bir durum ve tehlike yok dediler.Bizde inandık.Koşduk bilgisarayın başına..Açtık ve yazıyoruz. Arıcı dostlar bugün benim bölgeye Antalya
Düzlerçamına biraz daha yağmur yağdı.Bayağı rahatladık.Yerler falan tarla toprak artık çamur... İnşaallah bitkilerde toplar.Böylece bir sorun kalmaz.
Hayat böyledir.Yüce Allah öylesine hassas dengelerle kurmuşki dünyayı biz insanların biriken yanlışları, kirlenen atmosfer ve ısınan atmosfer havadaki su buharının yoğunlaşmasını engelliyor.Atmosferin artan karbon kirliliğinden dolayı kirlenerek ısınmasına SERA ETKİSİ adı veriliyor.bu durumda dünyamızdaki yağış dengesinin bozulmasına sebeb oluyor.Yağışlar yetersiz kalıyor.Veya anormal yağışlar oluşup,sel ve su baskınları ortaya çıkıyor.
Hayırlısı diyerek;İnşaallah iklimleri bildiğimiz gibi yaşamayı nasip eyler.Yani;Akdenizde ve kıyı egede akdeniz iklimi"Kışları ılık ve yağışlı, yazları sıcak ve kurak"Karadenizde Karadeniz iklimi"Her mevsimi yağışlı"İç bölgelerdede kara iklimi"Kışları soğuk ve kar yağışlı,yazları sıcak" yaşamayı nasip eyler diyerek yazımızı bitirelim.
Yorum Gönder