Bu Blogda Ara

GOOGLE SAYAÇ-ziyaretçiler...

ANTALYA HAVA DURUMU

ANTALYA ANTALYA HAVA DURUMU ARICI 07 HAYIRLI MEVSİMLER DİLER.

Google+ Badge

Translate

20 Kasım 2008 Perşembe

GÖZLEMLER

İki gündür hava kapalıydı.Hafif yağmur düştü.Kuraklığa çözüm olmakdan uzak.Bugün hava açık güneşli,ılık ve çok güzeldi.Arılar sanki bahar gibi neşeli ses çıkarıp polen getiriyordu.Yukardaki yeni dünya çiçekleri arılar için sonbaharın sonunda iyi bir polen ve nektar kaynağıdır.Bu ağaçların meyveleri mayıs başında ererek olgunlaşır.
Yeni dünya çiçekleri güzel ve büyük derincedir.Arı çiçeğin yumurtalığına kadar dalarak nektar alıyor.Zaten yeni dünya çiçekleride kokuca çok güzel ve çekicidir.
Polen kaynağı olarakda iyi.Arının ayağından nasıl polen topladığını görmek mümkün.Uzunca bir aradan sonra bugün polen akışı vardı kovanlara.Demekki yavru atmaya meğil var.Akdenizde soğuklara daha bir ay var.Bu arada bir iki dönem çıkacak yavru kovanı rahatlatacak.Çünkü;Arılarımız kuraklık ve polensizlikden dolayı zayıfladı.

Resimdede görüldüğü gibi bugün polen akışı iyi.Bakalım önümüzdeki günler ne gösterecek.Yağmur yağarsa sorunlar biter...İki aylık kışın tehlikesi olmaz.Sonuçda Şubatın başında başlıyoruz bahar hazırlığına...
Posted by Picasa
Yorum Gönder