Bu Blogda Ara

GOOGLE SAYAÇ-ziyaretçiler...

ANTALYA HAVA DURUMU

ANTALYA ANTALYA HAVA DURUMU ARICI 07 HAYIRLI MEVSİMLER DİLER.

Google+ Badge

Translate

22 Şubat 2009 Pazar

22 ŞUBAT ÇALIŞMALARIM

Bu resim 22.02.2009 tarihinde(Bugün) çekildi.Artık Güver uçurumunun vadisinde iyi su akıyor.Yağışlar akarsuları biraz canlandırdı.Bizim vadiye bahar geliyor.Vadimiz şenlendi...Kuş sesi ve su sesi birleşiyor.Aslında bu ses bereketin mutluluğun sesi.


Kirişler açmaya başladı.Arılığımız kiriş tarlası içinde.Öylesine bolki birkaç gün sonra çiçekler içinde ki kovan resimlerini size yayınlamak istiyorum...

Ormanda ve güver vadisinde bu yabani badem ağaçlarından çok var.Çiçeklerini tam açmışlar.Arılar henüz ziyaret etmiyor.Sanırım,henüz hava sıcaklığı arıların rahat uçuşunu etkiliyor.Daha 10 gün arılar rahat değiller...Nede olsa baharın ucu görünsede Mart ile birlikte resmen bahar girmeyince bahar sayılmıyor.


Güver kıyısında çam ormanlarının içinde bir yabani badem daha...Öylesine açmışki,güzelliği mest ediyor.Bu resimlerin üzerine tıklayarak bakın.O zaman büyük doğal resmi görürsünüz.Bugün hava parçalı bulutlu Akdeniz ve Antalyada...Arılara da baktık.Güçlü olanlarda 5-6 çıtaya kadar pupa yavru var.Zayıf olanlara birkaç gün sonra güçlü olanlardan kapalı pupa vererek güçlenmesini sağlayacağız.Çünkü;Bazı zayıflar kendi haline adam olmaz.Sanki üstünden kış değilde kamyon geçmiş...Sorununj nereden kaynaklandığını biliyorum.Çözüm yeni ana arıları üretip kovana vermek.Bunuda mart sonu ile Nisan içinde yapacağız.Amacımız çoooooook ana üretmek.Başka çaresi yok...
Posted by Picasa
BİZİM VADİ GÜVER UÇURUMUNUN RESMİNİ BLOK BAŞLIĞI OLARAK KOYDUM.BAKALIM ARICI DOSTLARIMIZ BEĞENECEKMİ?YORUMLARINIZI BEKLERİM.
Yorum Gönder