Bu Blogda Ara

GOOGLE SAYAÇ-ziyaretçiler...

ANTALYA HAVA DURUMU

ANTALYA ANTALYA HAVA DURUMU ARICI 07 HAYIRLI MEVSİMLER DİLER.

Google+ Badge

Translate

24 Haziran 2009 Çarşamba

Çevreden Görüntüler...

Önümüzdeki hafta ihtiyacımız olabilecek olan arılığımızdada kalmayan temel petekleri dün gündüz akşam hazırladık.Sabahleyinde yapıştırma işini yaptık.5 kg petek kullandık.5 kg petek ile tam 81 çıtaya temel petek taktım.Bu yıl petek fiatları iyi gitti.şimdilik para vermiyoruz.Stokdan kullanıyoruz.Ama önümüzdeki kış toptan 100 kg. petek alacağım.Tabiki pazarlıkla...Hem fiatını hemde kalitesini tercih ederim.Hazır mum yada eritilmemiş petekde alıp işleyebilirim....Tabiki politikamız Derviş politikası....İlgilenenlere duyurulur.

Ben petekleri plastik sebze meyve sandıklarına koyuyorum.Ağırlığı yok.Kolay taşınıyor.Arılığa varınca ballıklara yerleştiriyorum.Kullanmadığım ballığın içinde ağzı kapalı bekliyor.
Malumya...Buraları bizi takip edenler ezberledi...Arılığımız...
Bu resimde arılığa doğru güzel havada çekilen bir resim...Resime bakınca anlayanlar havadan anlar...Neyimi? Onu yazmıyorum...Tahmin edin ve yorumlayın...Biz geçen pazar arılıkda çalışırken bulutlarlada yarışdık.Artık bulutlu havadada çalışabiliriz.Çünkü:Mevsim yaza döndü...Olgunlaştı...Arılar nektar bulabildiği için sakinler...


Çevreden bir görüntü...Diyorki;Yaz geliyor...Bahar bitti...Otlar sararmaya başladı...Çevremiz meyve bahçeleri ile çevrili ...Yazın bilenler bilir...Bize kuşlar ve sarıca arılar nektar biterken yardımcı olmaya başlıyor.Nasıl mı?Çünkü;Olgunlaşan meyveye zarar veriyorlar.Onu gagalıyorlar.Deliyorlar...Geri sinide bizimkiler tamamlıyor.Ama arılar sağlam meyveye asla zarar vermezler.Bazı yerlerde arıcılara bağ sahipleri çok kızar.Arılar bağı sordu diye...Şunu bilsinlerki;Bal arısı sağlam meyveye asla dokunmaz.
Yorum Gönder