Bu Blogda Ara

GOOGLE SAYAÇ-ziyaretçiler...

ANTALYA HAVA DURUMU

ANTALYA ANTALYA HAVA DURUMU ARICI 07 HAYIRLI MEVSİMLER DİLER.

Google+ Badge

Translate

30 Eylül 2009 Çarşamba

30 EYLÜL GÖZLEMLERİ...

Bugün bu yazıyı uğraşırken bloğa birşeyler oldu ama anlamış değilim...Bazı resim ve yazıları bir türlü yayınlayamadım.Çıkmıyorlar.Yoksa sansüremi geldik dedim kendi kendime!
Bir Arıcı Dost ve Ağabeyimiz...Selim KORKMAZ.Arıları çok seviyor.Ancak 15-16 kadar arısı var.İlkbaharda kendisini destekleyerek istediği kadar arı sahibi olmasına yardımcı olacağız.Kısmet olursa.


Yaptığımız transferlerden bazıları...Sanki ilkbahar gibi bol sütlü günlük kurtcukları almaya çalıştım.Gayet kolaydı.Gözlüğüm olmamasına rağmen

Bugün transfere devam ettik.Yaptığımız transferler yukarıdaki gibi...Karniyol ananın yumurtalarından transfer yaparak ana üretme çalışmasına devam ediyorum.Daha önceki transferlerde tutan 20 kadar ana arı memesini Çift katlı kovanlardan birisinin arasına ızgara yerleştirerek taşıdık.Orada gelişmeye devam etsinler.Haftaya bölmeye başlayacağız nasıl olsa.Aslında 5-6 kovanlık bir bölmeyi yarın yapsamda olacak.Çünkü pazartesine kadar meşgul gibi görünüyorum.


Bugün arıların çalışması gün boyu harikaydı.Ben genel olarak öğleden sonraları arının yanında oluyorum.Akşama kadar...Onları izlemek içlerinde dolaşmak benim için önemli bir keyf kaynağı...Seviyorum arıları...Onların yanında olunca hayatın yorgunluğunuda atıyorum.Bugün Taşkın Bey kardeşim hiç kovanların içinden resimler yayınlamıyorsun demiş yorumlarda...Çalışırken resim çekmek yalnız insan için çok zor oluyor.Tütsümü kullanayım,arıcı demirimi fotoğpraf makinasınımı...Ancak böyle çekebiliyorum.Arıların püreğenden yaptığı balın ilk resmidir bu dostlar...Bu tür resim almayı seviyorum.Bu resmi tıklayıp büyük olarak bakarsanız arı yoğunluğunu görebilirsiniz.Resimler yaşadığımız günden kalan esintilerdir.

Bu resmin önündede gördüğünüz gibi tek kelime MAŞALLAH...Böyle bir mevsimi kimbilir bir daha yakalamak nasip olurmu? İnşallah demekden başka birde dualarımız var.

Bu resimde kovan içi görüntüsü...Ballıklı kovanlarımızdan birisi...Dolu olanları özelikle sakındım.Nazardan korkarım...


Bu arılarımızın bir kısmını birazcık hırpalayacağız.Birer kapalı pupa lı çıta alarak bölme yapacağız.Transferle ürettiğimiz anaları çıkarmak için.

Bu gün bu son resimle veda diyoruz.Nasip olursa pazartesi gibi yeni yazımızı yazarak beraber oluruz.Bir aksilik olmazsa bu nektar akışı sürerse bir miktar püreen balı olacak gibi...Hayırlısıyla...Hoşça kalın Arıcı dostlarımız...
BAZI RESİMLER HER NEDENSE BUGÜN YAYINA GİRMEDİ.GALİBA BLOGGER SANSÜRMÜ UYGULADI.ÇOK YAZIYORSUN,BEDAVAYA ÇOK BİZİ KULLANIYORSUNMU DEDİ...ANLAMADIM..NE YAPTIMSA BİR TÜRLÜ BAZI RESİMLERİ YAYINA VEREMEDİM.ÖYLE OLUNCA YAZI VE RESİM ARALIKLARI BOZULDU...ANLAMIŞ DEĞİLİM AMA,HAYIRLISI .../...
Resimler yayına sonradan girmiş ama,yazı düzenini bozmuş.Bu seferlik böyle olacak gibi...


...


Yorum Gönder