Bu Blogda Ara

GOOGLE SAYAÇ-ziyaretçiler...

ANTALYA HAVA DURUMU

ANTALYA ANTALYA HAVA DURUMU ARICI 07 HAYIRLI MEVSİMLER DİLER.

Google+ Badge

Translate

27 Şubat 2010 Cumartesi

CEMRE SUDA...ANTALYA'DA HAVA SOĞUK

Cemre bugün suya düştü...Geçen cumarteside havaya düşmüştü...Haftaya cumarteside toprağa düşecek.Böylece kuzey yarı kürede ısınma başlayacak...Başka bir deyişle dünyanın kuzey yarı küresinin güneşe baktığı yüzeydeki eğim azalacak.Güneş ışınları bize dik gelecek.Isınmaya başlayacağız.Bu resimleri dün öğleden sonra çektim.(26 Şubat cuma çekildi.)Hava gayet soğuk yağmurda çiğse çiğse düşüyordu.Arılarsa havaya güvenemediklerinden pek uçmuyorlardı.Çevremdeki çiçeklerde çok az arı gördüm.Bir iki kovana açtım,tütsü yakmadan üstlük giymeden bakayım dedim.Mümkün değil.Çünkü;Arı yavruyu korumak için,kovanı sıcak tutmak için kovandaydı.Bugünse meteoroloji sitesi 18 dereceyi gösteriyor.Ama ben evin içinde hafifden üşüyorum.Soba yanmıyor.Ama yinede soğuk...Mart ayı martlayacak gibi.Bu mart havalar soğuk geçecek gibi duruyor.Resim arılığımın ön sırası ve Antalya manzarası...Tıklayıp büyük izleyin.
Bu çiçek kiriş çiçeği.Tam açtılar.Ama soğukla onlara arılar bakmıyor.Ne yapalım,güzelliğine ben bakıp,resimliyorum.Bu çiçek çabuk geçmiyor.Açan kısmı geçerken,kapalı tomurcuklu kısmı olgunlaşıp açıyor.
Coğrafya dersini okuyanlar yazacağım deyimi iyi anlayacaklardır.Resim Antalya platosunu gösteriyor.Resmi büyüterek bakarsanız binalarda görülecektir.
Yeşermeye başlayan vadi...Nektarca çok zengin.Dün gezdiğim bölümlerde sarmaşıklar bembeyaz çiçeklerini açmışlardı.Uzak ve uçurum olduğu için o çiçekleri resimleyemedim.
Bizim vadide maşallah yağmurla bu yıl sular coştu.Kocaman bir ırmak akar vadi tabanında.
Orman Antalya şehri ve deniz manzarası.Denizin bana uzaklığı 7-8 km kadar...
Bey dağları...Diğer adıyla batı Toroslar.Başı dumanlı dağlarımız...
Güver vadisi.Diğer gerçek adıyla Güver uçurumu.Bu kalyon 13 yıl önce çok büyük bir yangın atlattı.İzlerini yavaşdan silmeyi başardı.Ama bitki örtüsü tam gelişmedi.Hala küçük yapıda...
Adaşım,arkadaşım Selim Korkmaz.Varisden ayakları ağrıyınca fırsatı bulduğu anda oturur.
Kır ve doğa resmiyle bu magazin yazımızıda tamamlıyoruz.Kovan içine bakamadığımızdan henüz arılı resimlere uzağız.Her ne kadarda Antalya'da olsakda hala ay olarak kıştayız.Havalarda soğuk.Bizimkiside işgüzarlık.Boş kalınca işte böyle arılara bakalım bahanesiyle kuru piknik tabiat gezisi yapıyoruz.Arılar bizden birşey istemiyor.Dokunmayın başka bir şey istemez der gibi...
Arıcı 07-ANTALYA
Yorum Gönder