Bu Blogda Ara

GOOGLE SAYAÇ-ziyaretçiler...

ANTALYA HAVA DURUMU

ANTALYA ANTALYA HAVA DURUMU ARICI 07 HAYIRLI MEVSİMLER DİLER.

Google+ Badge

Translate

17 Mart 2011 Perşembe

BAHAR OLA ŞEN OLA

 İki gündür  havalar gayet güzeldi.Bugün öğleden sonra hava bulutluydu.Akdeniz yağmurun etkisini çabuk siliyor.Çünkü:Yağmurun ardı hep güneştir.

 Kırlarımız  şenlendi,ama kirişler artık son demde...Görevlerini yaptılar.Arılara nektar ve polen sağladılar.Arılarda çiçeklerinin döllenmesini sağladı.
 Kırlarda artık geçen kirişler ve laleler var.Henüz mor ve sarı menekşeler açmadılar.Onlar nisan  yağmurlarını beklerler...
  Gelelim arılara...Bu yıl biraz sorunlu bir kış geçirdik.Sebebi ılık geçen sonbahardı...Buda arıları zayıf düşürdü.Şimdide kendilerini toplamak için çaba içindeler.Sanırım Nisanın başında ancak kendilerine gelecekler.
 Bu yıl kiriş bitkisi çok güzel açtı.Ama yağan yağmur nektar bırakmadı..Bu yüzdende sadece iyi bir polen kaynağı oldular.
 Azgan dikeni...Gerçekden erken açtılar..Ama iyide nektar taşıyorlar...Nektarlı bitkiler kokuca iyidirler.Çevreye müthiş koku salgılarlar..Azganda şu günlerde arıları kendine çekmek için iyi koku salgılıyor.
 Bu resim arıları tam uyandıracak olan yabani çilek ağaçlarının görüntüsü...Orman çilekleri müthiş nektar kaynağıdır.Arılar bunlardan bal toplayıp iyi yavru atacaklar inşallah...


          Buralarda işler çoğalıyor...Bizde harıl harıl depodaki kovanların dışını zımparalıyor,temizliyoruz...Ballıkları boyadık...Sıra kovanlarda...işler kızışıyor.Bizde paslanmıştık.Çalışma zamanı....Paylaşımlara zaman olacakmı bilemem,ama artık çalışmaya yoğunlaşıyoruz.
                    Arıcı 07-ANTALYA
Yorum Gönder