Bu Blogda Ara

GOOGLE SAYAÇ-ziyaretçiler...

ANTALYA HAVA DURUMU

ANTALYA ANTALYA HAVA DURUMU ARICI 07 HAYIRLI MEVSİMLER DİLER.

Google+ Badge

Translate

17 Mayıs 2011 Salı

ANA ARILARI DEĞİŞTİRİYORUZ...

 Değerli arıcı dostlar,bu yıl farklılıkları yaşadım ben,sanırım sizlerdede olmuştur.Çok yağışlı bir mevsim yaşıyoruz,ama yağışların bereketine hamdı semalar olsun...Bunun yanında arılar yeterince nektar toplayamadılar.Destek gerekti çoğu zaman...Ama 2-3 gündür güneşli havalarla iyiyiz.
 Bu  yıl arılıkda ister iyi ister kötü olsun hiç eski ana bırakmıyorum.Arılığımdaki tüm ana arıları değiştiriyorum.Bu günlerde ana arılarla işim hep.Çabamız kovanları düzenlemekle geçiyor.Bakalım mayıs analarının kalitesi arılığıma nasıl yansıyacak.Hiç şüphem yokki iyi olacak allahın izniyle.Artık kış bahar girişlerinde zamansız ana kaybı ve kovan çökmelerini minimuma indirebileceğimi  düşünüyorum.
 Kırlar Akdeninizde böyle...Bu resimler 15 gün önce çekilmişti.Bu aralar makine götürmeyi unutuyorum.Telefonumunda ekranı bozulmuştu,bu gün geldi servisden..Ondan dolayı yeni resimlerim yok...Ama yeni analarla çok resimler çekeriz inşallah..

  Hep arı resimleri süsleyecek değil ya haberlerimizi..Bu resimdede arılık çevresinden çekildi..Kimbilir bu taşları keserek ev yapıp yaşayan insanlar kaç bin yıl önce benim yaşadığım yerlerdeydiler...Şimdi belki kendileri gibi mezarlarıda belli değil...Hayat ve arıcılık devam ediyor..Bakalım gelecek zaman arılarımıza bol nektar getirecek mi? ...
Arıcı 07-ANTALYA
Yorum Gönder