Bu Blogda Ara

GOOGLE SAYAÇ-ziyaretçiler...

ANTALYA HAVA DURUMU

ANTALYA ANTALYA HAVA DURUMU ARICI 07 HAYIRLI MEVSİMLER DİLER.

Google+ Badge

Translate

13 Haziran 2011 Pazartesi

ARILAR YAYLADA....HABERLER...

Bu yıl mevsimlerde farklılıkları yaşamakta,süpriz tabiat olayları hayata devam etmekteyiz.Arıları geçen hafta aylaya Korkuteli yukarıkaramana taşıdım.Bu işi Pazartesi ve perşembe sabah yapmıştım.Perşembe günü arıları kontrol edip,arıların stresde olduğunu görmüş gerekli çalışmayı yürütmüştüm.Arılar doğal hayatdan gerekli takviye ve nektarı taşıyamazsa sıkıntı ve strese girebilir.

 Perşembe gününden bu güne kadar 4 gün geçti.Ama bu dört günde bugün dahil olmak üzere hava yağışlıydı.Zaman zaman yağmurlu zaman zaman açık günler yaşadı arılık...Ama arılar yağışlardan dolayı nektar sıkıntısı çekecek gibi gözüküyor.Yarın nasip olursa bir arılık ziyareti yapsam mı diye düşünüyorum.Ama meteoroloji tahminleride hafta boyunca Korkuteli ilçesini ve Göller bölgesini yağmurlu gösteriyor.Bu demektirki...hafta yağışlı geçecek.
 Hafta boyu yağışlı olacak olursa 1-2 defa arıya takviye şurup vermek faydalı olacaktır.Ama yağış olmasaydı böyle bir ihtiyaç yok,olmayacaktı...Ama havalar düzelirse(Cumartesine kadar meteoroloji tahminleri yağmurlu gösteriyor)şerbete ihtiyaç olmaz.
Aslında bilirsinizki 21  Haziran tarihi en uzun gündüz,enkısa gecenin dönüş tarihi oluşundan gün dönümü olarak adlandırılır.Yani günler geriye dönüş yapacak;Gündüzler kısalmaya başlarken,gecelerde uzayacak...23 eylülde eşit hale gelecek...

 Arılığıma ayırdığım arazi harika burayı yıllardır sadece arılık olarak kullanmaktayım.Buraya hiç ekim,dikim yapmıyorum.Babam oğul burayı arılık olarak kullanalım dedi..4000 metrekarelik alan arılarıma kaldı...

Günler böyle ideal,plan ve hayallerle geçerken,aynı zamanda yılların geçimiyle hayatı tamamlıyoruz..Derler ya 3 günlük dünyada ............değermi? Değer.........................Arılarla yaşamaya değer.
                Arıcı 07-ANTALYA
Yorum Gönder