Bu Blogda Ara

GOOGLE SAYAÇ-ziyaretçiler...

ANTALYA HAVA DURUMU

ANTALYA ANTALYA HAVA DURUMU ARICI 07 HAYIRLI MEVSİMLER DİLER.

Google+ Badge

Translate

6 Eylül 2011 Salı

BAYRAMDA YAYLADAN SAHİLE ARI TAŞIDIM.

 Hafta sonu cumartesi akşamı yayladan arılığımı sahile taşıdım.Şimdiye kadar Fethiye'ye çam balına gitme niyetiyle beklemiştim.Bizim yayla Fethiye'ye 100 km kadar.Ama olumlu bir durum ve haber gelmeyince daha fazla beklemedim.Yaylada arılar yumurtayı kesti.Hiç nektar ve polende yok.Hazır bal stokların bitirmeye başladılar.
 Şimdi artık arılarla püren sahasındayız.Henüz pürende çiçek yok.Ama başka bir yere koyup bir daha taşımamak için buraya yerleştik.Kasıma kadar burada kalacağız.
 Arıların düzenlemesini yaptık.Eşek arıları ile mücadeleyi başlattık.Kovanları yerden dün akşam üstü altlıklarına koyduk.Bugünde gidip kek vereceğiz.Çok sıkışık konumda olan 50 kadar kovanada ballık koyacağız.
 Püren ormanlarındaki durum bu ve altdaki resimde görüldüğü gibi.Pürenler canlı ve güzel duruyor.Ama nektar vermesi içinde yağmur gerekli.
Uçsuz bucaksız değil bu püren sahası.Artık çam ağaçları bu püren ormanlarını sık olduğu yerlerde boğuyor.Püren kayboluyor.Bu bitki genel olarak denize yakın olan bölgelerin iç kısımlarında çok görülüyor.Ama verdiği bal hem çok kıvamlı hemde kaliteli.Bakalım bu yıl kısmedde püren balı olacakmı?
Arıcı 07-ANTALYA
Yorum Gönder