Bu Blogda Ara

GOOGLE SAYAÇ-ziyaretçiler...

ANTALYA HAVA DURUMU

ANTALYA ANTALYA HAVA DURUMU ARICI 07 HAYIRLI MEVSİMLER DİLER.

Google+ Badge

Translate

11 Ocak 2012 Çarşamba

YAĞMURLAR

 Değerli blokcu arkadaşlar,arıcı kardeşlerim;Bu yıl son bahardaki bir çok meteoroloji ve haber kaynakları son baharın ve kışın kurak geçeceği gibi tahminler sallıyorlardı.
 Ama şimdiye kadar yaşanan iklim durumun çok olumlu olduğunu gösterdi.Akdeniz son 1 ayda mükemmel yağış aldı.Allaha şükürler olsun.Arılığımızı evin yanından baharda çalıştığımız arılık mekanına henüz taşıyamadık.Bu akşam bile hala yağmurlu...
 Sanırım,önümüzdeki bir kaç gün içinde arılığı taşırım.Ama bunun için arazinin biraz çamurunun kuruması gerekecek.Çünkü:Yağışdan dolayı maşallah toprak yola ormana girmek mümkün değil..
 Benim bu kirişlere artık 3 haftalık bir mesafedeyim.Bugün 11 ocak olduğuna göre zemheri karakış 30 ocakda çıkıyor.10 şubata kadarda erken baharın giriş bölümü olan 6-12 arasını yaşarız.Yani Allah ömür verirse 1 ay sonra bahar bakımını yapmaya başlarım.
Herkesin güzel bir mekanı memleketi şehri vardır.Çünkü:Bu topraklar Anadoludur.Her karışı bereketdir,verimdir,şehit kanı vardır.Ata yadigarıdır.Anadoludur.Şairin dediği gibi ''BEN ANADOLUYUM.'' Her karışımda bereket doluyum.
Arıcı 07-ANTALYA
Yorum Gönder