Bu Blogda Ara

GOOGLE SAYAÇ-ziyaretçiler...

ANTALYA HAVA DURUMU

ANTALYA ANTALYA HAVA DURUMU ARICI 07 HAYIRLI MEVSİMLER DİLER.

Google+ Badge

Translate

12 Şubat 2012 Pazar

AKDENİZDE BAHAR GEÇDEN GİBİ..GELİYOR..

 Bu yıl farklı olduğunu hissettiğim ve ona göre değerlendirdiğim bir yıl yaşıyoruz...Mevsim 21 marta kadar zaten doğal anlamda kış.Ama,Zehmeri 30 ocakda bitti.Hamsin 31 0cakda başladı 20 mart akşamına kadar devam edecek.
 Çoğu zaman Akdenizde Şubat ayının 2/3 ünü biz erken bahar yaşardık.Ama maşallah 2 yıldır güzel yağmurlar var.Havada biraz ılık ama soğuğa yakın...Gece 5-6 derece ..Gündüz de 14-15 derece...Bugün bu resimleri arılık bölgesinden çektim..Yani resimler Antalyanın tabiatına ait.Arılığım denize 8-10 km mesafede..
 Hava yinede  idare eder.Arılar bugün kontrollerimde yumurta atmaya başlamış.Ama arının yumurta aktivitesini artırmak için haftada 2 kez az az invert takviye yapmak gerek.Sanırım bu hafta artık inverte başlarım...Başlamakda gerek..
 Kirişler bu hafta sonuna kadar güzelliklerine kovuşurlar.Öyle bekliyorum..Antalya hava durumu böyle..http://www.dmi.gov.tr/tahmin/il-ve-ilceler.aspx?m=ANTALYA Yağmurlu gözüküyor.Ama gündüzleri bu yağmurla öğleden sonraları güneş ve ılık olacak.Hava sıcaklığı 20 şubatdaki cemreyi bekliyor..
 Kirişler böyle siyah tomurcukda.Ama pembe çiçeklerinide gösteriyor.Bugün arıyı yerdeki lale çiğdem ve diğer kır çiçeklerinde gördüm.
 Önemli olan kirişlerin hastalık bulmaması...Şimdilik sağlıklı görünüyor.Sağlıklı olursa sorun yaşamayız.
 Arılığımızın zaman tüneli gibi konumu...Etrafımız toroslar..Güver kalyonu..Alt tarafta Antalya ve Deniz...
 Yerlere bile bahar tam gelmedi..Zatende gerçek iklim bu...Bu iklim bize gerekli olan..Mart içinde maksimum güce ulaştırmalıyız arılığı..Bunun içinde arıya gerek olan takviye besin invert şart..Polende sorun yok.Ama yağış nektarı yıkarsa destek şurubu kaçınılmaz..
 Bugün hava kısmi hafif buğulu gibiydi..Ne güneşin nede bulutun etkisi vardı.Ama güneşlik ılık ve rüzgarsız olşursa tadına doyum olunmaz...
 Laleler..En güzel polen kaynağı..Siyah renkli polenler arıların ayaklarında zor belli olmakda...
 Çiğdemde  nektarca iyi bitkidir.Ama arı çiğdeme kadar polen ve nektar bulacak çok çiçek var...Azgan resimlerinden çekmeyi unutmuşum..Orman sapsarı azgan oldu...
Bizde akdenizde sorun yok.Hava doğal.Çok şükür yağmur bol...Herşey gelecek günler nasip olursa arılar için müsait...Yağmazsa havadan Bereket..Toprakdan çuvala girmez  Buğday ve Bereket...
Arıcı 07-ANTALYA
Yorum Gönder