Bu Blogda Ara

GOOGLE SAYAÇ-ziyaretçiler...

ANTALYA HAVA DURUMU

ANTALYA ANTALYA HAVA DURUMU ARICI 07 HAYIRLI MEVSİMLER DİLER.

Google+ Badge

Translate

29 Şubat 2012 Çarşamba

EFRAİM İN ANTALYAYA GELİŞİ BİRAZCIK SIKINTILI OLDU..

 Arkadaşım Efraim Korkut Kocaeli Halıdereden dün sabah saat 8.00 gibi Antalyanın Aksu ilçesi Yurtpınar köyüne eski arılığına geldi.Gece yağmurlu olduğundan her yer  çamurdu.Aracı tepe yolundan Traktörle çekerek çıkarmaya çalıştık ama,kayarak şarampola indi.
 Neredeyse deviriyorduk.Efraimle birlikte yarım saat kadar o çamurda soğuk terler döktük.O durumda resim çekmek aklımıza gelmedi sıkıntıyla.Aksu Belediyesinden kepçe ayarladık.Kepçe arkadan kasadan itti.Traktör önden çekti..Bu görünen yerden yavaş yavaş yarım saatde kurtulduk.
 Yer killi toprak olunca araç erğimli yere çok kolay kayıyor.Kaymayı arkadan kepçe ile kasadan temasla hemierek,hemde tutma ile önledik.
 Buradaki çabamız takdire şayandı...Çünkü araçda 200ün üzerinde kovan olunca havaleli olduğundan devrilme riski çok yüksekdi.İlk kaymada sol teker yerden kesildi,ama Allah korudu zorla  durabildi araç..
 Bu sırada efraim gerçekden bayağı sıkıntı çekti,bende oldukça telaşlandım..Ama Allah razı olsun Kepçe oparatörü Ali,kepçenin bile duramayıp kaydığı yerden bizi kurtardı..Burdan aracı çıkardıkdan sonra ilerde ki küçük bir özü doldurmak gerekiyordu,ama kepçe zorlandığı ve kaydığı için taşları elle taşıyıp özü doldurup geçtik.
 1,5-2 saatlik çaba sonucu 700-800 mlik yolu geçerek arıları indireceğimiz yere gelebildik.
 Efraim bu sıkıntılı günün mutlu sonunun resim derdine düştü,bende hava yağmadan indirip gidelim demekden yoruldum..
 Yorucu ve stresli bir günün sonu arıları indirdik.Arılığı kurduk.Kafamızda rahatladı,kovanların ağzını açma zamanı geldi..
 Efraimin oğlu Ramazan  ve ben üç kişi kovan ağızlarını açtık.Arılar beni çok sevdiler..Bayağı soktular,ama doğal antibiyotik tedavisi oldum.
 Efraimin arılık bölgesinde kirişler yeni açıyorlardı..
 Kiriş çiçeği ve karaan bol miktarda var...
 Artık ben fotoğraf çekmedeyim,efraimde kovanları kontrolde...
 Arılığı mükemmel dizayn ettik.Kovan konumlarını ayarladık.
 Konum yönüyle arılık üç boyutlu resim gibi oldu.
 Hava kapandı,yağmur gelmek üzere,bizler yorgun,mideler boş...
 Ama efraim hiç bir küçük ayrıntıyı kaçırmıyor,ihmal etmiyor...
 Artık iş bitimi..
 Arılık muhteşem oldu..
Biz insan olarak geeğini yaptık.Alt yapı hazırlandı..Hava ılık,Dün ve bugün mükemmel yağmurlar yağdı..Gerisi Arılara ve Allahın takdirine kaldı.
Bu resimlerin boyunu istediğim kadar büyütüp veya küçültebiliyorum.Bazı resimler  fazla büyütüldü.
Arıcı 07-ANTALYA
Yorum Gönder