Bu Blogda Ara

GOOGLE SAYAÇ-ziyaretçiler...

ANTALYA HAVA DURUMU

ANTALYA ANTALYA HAVA DURUMU ARICI 07 HAYIRLI MEVSİMLER DİLER.

Google+ Badge

Translate

6 Şubat 2012 Pazartesi

MEHMET SÜRÜCÜ ARILARINI ZİYARETDEYDİ

 Arkadaşım  Afyon'un Çay ilçesinden Mehmet Sürücü dün Muğla'dan Antalya'ya Düzlerçamına yanıma geldi.Yola ford transit pikapla çıktığı için yorgundu.yol 5 saat kadar sürdü.Saat 15.30 gibi arılığa geldik.Arıları kontrol etti.Kek verdi.
 Bu uzun bir kovan ama,arı maşallah içinde güçlüydü...
 Mehmet akşam üstü koşturmaca çalıştı.Ben yardım etmedim.Çünkü;Kovanlarının durumunu tek tek görmeliydi...Koşar adım çalışdı...
 Mehmedin işi çok zor değil.Çünkü;Maşallah eşi kendisinden aşağı arıcı değil..Arıdan iyi anlıyor.Tüm arılara bakıyor...
 Güneş batarken  iş bitti.Artık mehmet'in resminide çektik.Arılarının önünde...Mehmedin kış kaybı çok az..Arılar kışı gayet güzel geçirdiler.Kayıplarda bal yokluğundan gibi...
 Arılar artık ılık hava bekliyor.Nektar ve polen kaynakları uyanışda.Ama bu yıl erken bahar yaşamadık.Mevsim normellerini yaşadık.Bu yıl bahar 20 şubatda cemreler ile gelecek gibi görünüyor.
Burasıda bizim nacizane arılarımız..Hani ne demiş atalarımız...Bakarsan bağ.....İşte bizde bu yıl bakamadık.Sağlık sorunları nedeniyle kendi derdimize düştük.Baharla işimiz zor.Arılara iyi bir bakımla bal mevsimine çoğaltarak yetiştirmek zorundayız.Allahın izniyle ve inayetiyla başarırız.Güç Allahda çalışmak bizde.Yardımda ondan..
              
                   Arıcı 07-ANTALYA
Yorum Gönder