Bu Blogda Ara

GOOGLE SAYAÇ-ziyaretçiler...

ANTALYA HAVA DURUMU

ANTALYA ANTALYA HAVA DURUMU ARICI 07 HAYIRLI MEVSİMLER DİLER.

Google+ Badge

Translate

5 Şubat 2013 Salı

ARILIĞI ZİYARET ETMEYE BAŞLADIK..

          Artık arılığa daha yakın olacağız.Bugün güneşli sıcak bir gün yaşadı Antalya..Akşamüstü saat 4.30 a kadar arılar uçuşda polende kirişde nektardaydı...Bizde ayaküstü ziyaret ve gözlem faslı yaptık..Arılar uçuşda ve neşeliydi...Ama henüz çalışma ve uçuş ritmine ulaşmadılar.
        Arılığımdan Antalya posterli resimler....Hava açık ve berrak,tertemiz doğal bir güzellik.Böyle güzel resimleri herzaman çekmek mümkün olmuyor.Bulutsuz,berrak ve tertemiz masmavi bir doğal ortamı bulmak bugüne nasip oldu...
                Kul
            Kirişler açtı.Nektar veriyor.Ancak bu yıl yağmurlar yağarsa nektarları yıkayabilir...Ama açan miktar açmayandan çok az..Kirişler henüz % 10 ancak açtı.
                Tam çiçeğe dönmek üzere olan bir kiriş bitkisi. Kirişler arılar için vazgeçilmezlerden birisi.Çünkü:Arıya destek şurup vermesek bile kirişin nektarı yeter.Ama bizde destek vereceğiz.Amaç,arıların güzel gelişimi,erken gelişimi,nasipse arı çoğaltmalıyız.
                  Artık arıları kirişde resimlemek kolaylaştı.Çünkü;Polen için laleye uçuyorlar,nektar için kirişe...Yakında azganlarda açar,sapsarı nektar kokusuyla orman ortamını lavanta sahasına çevirirler.
               En yakın oranda çekebildiğim arılı bir resim.Arı kirişden nektar alıyor.Bazı arkadaşlar diyorki;Nerden biliyorsun?Bilmek için kahanet sahibi olmak gerekmiyor.Ya polen yada nektar alacak.Ayağında polen yok.Üstelik erkek organdan polende almıyor.Çiçeğin dişi organı tam çiçeğin ortasında olup,çıkıntılı sürahiye benzer bir yapıdadır.Arıda ortada dişi organdan nektar almada...
               Bugünlük bu kadar magazinsel haberlerle...Hoş ve sedada kalın...
Arıcı 07-ANTALYA
Yorum Gönder