Bu Blogda Ara

GOOGLE SAYAÇ-ziyaretçiler...

ANTALYA HAVA DURUMU

ANTALYA ANTALYA HAVA DURUMU ARICI 07 HAYIRLI MEVSİMLER DİLER.

Google+ Badge

Translate

7 Nisan 2013 Pazar

ARILIĞI TAŞIDIK..


                   Dün gece arılığı taşıdım.Ama bir hayli meşakatlı oldu.Kovanlar su koydu.Ballıklarla kovanların arasında boşluklar varmış.Gündüzden dikkat etmedim.Daha doğrusu kovanları kontrolden yeni geçirdiğime güvenerek gevşek kaldık.Sonuç pabuç ucuz değildi.

 Akşam saat 9.30 da arıları evimin yanındaki yere getirdim.Ama akşam pkabın üstü hep arı olduğundan  kovan altlıklarını sabaha bıraktım.Sabah saat 10.00 gibi vardığımda birde ne göreyim...Arılığın yerinde kovanlar sanki duruyormuş gibi her yer arı....Araçdan indim...Ama koşarak geriye hemen bindim...Tekrar eve döndüm.Bir kovan aldım.İçine örük petek koydum.Koruyucu üstlüğümü eldivenlerimi aldım.Geriye döndüm.Tam ortaya bir yere boş kovanı yerleştirdim.Boşdaki arılar sıcak aş bulmuş gibi hemen kovana girmeye başladılar.Bende kovan altlıklarını araca yükleyerek eve döndüm.Şöyle bir yeni arılığa gideyim derken..yeterince arı zehri gıdasını aldığımı hatırladım.Yanıma üstlük ve eldiven alarak arılığa vardım.Ama arı yerine daha alışmadığından hemen bana hücum dediler.Bizde kendimizi üstlüğün içine attık falan...Bu arada elden yinede eldiven giyinceye kadar 4-5 tane sokaç yedim...Öyle olunca size ceza diyerek bugünde yerde kalın dedim.Altlarına palet ve altlıkları yarın yerleştirmeyi planlıyorum nasip olursa.
 Yukardaki menekşelik alan geldiğim yere ait..Evin yanında menekşeler henüz çiçek vermediler.Ama Mehmet SÜRÜCÜ'nün hardalları çiçekde.Hemde bol..
 Resimde görüldüğü gibi artık bu mekanda bahar geçmeye yüz tutmuştu...Geçen yıl 15 nisanda kalkmıştık burdan..Ama bu yıl 10 gün önce kalktık.
Burası eve 5 km mesafede.Ama denizede 8-10 km ancak..Bundan dolayı kışın ılık baharda sıcak oluyor.Sevmediğim yönü çok rüzgar alması...
Burada Allaha şükür geçen yıldan daha iyi geldik eve...Geçen yıl arılar ballığa mayısda ancak çıkmışlardı.Bu yıl çok şükür ballıklı 10 kovan..Dolan 15 kovan...Ballıkda 6 çıtaya ulaşan 2 kovan...Çok şükür daha ne olsun...
Tüm dostlara sevgilerle işiniz rast gitsin.
Yorum Gönder