Bu Blogda Ara

GOOGLE SAYAÇ-ziyaretçiler...

ANTALYA HAVA DURUMU

ANTALYA ANTALYA HAVA DURUMU ARICI 07 HAYIRLI MEVSİMLER DİLER.

Translate

16 Haziran 2018 Cumartesi

VEDAYA DOĞRU


                Arıcı arkadaşlarım,sevgili takipçilerim;
Artık yaş 60...Yorgunluk,isteksizlik,tahammülsüzlük yükselmeye başladı...Yazmakta zorlanır hale geldim.Bundan dolayı yazılarım azaldı...Bu gidişle bitme zamanı geldi gibi..
 Bu yıl arılarla çörekotundayız.Bal umudumuz zayıf.Çünkü;Bölgede arı mevcudu kontrolsüz derecede fazla...Her yer kovan arı dolu...Kovan başına düşen bal arıyı beslemeye yetmiyor.Nasıl bal alacağız...
 Çörek otu bitkisinin çiçeği..Ölümen başka her derde deva denilen çörek otu balını Antalya Arı Yetiştiricileri Birliği olarak katıldığımız fuarlarda tanıttık.Tanıtmaya devam da ediyoruz.Birlik bal satış ofisinde balınıda satıyoruz.
 Genel olarak Korkuteli Burdur Bucak yöresi ve çevresi bu çörek otu bitkisini ekiyor.Çiftçiler oldukça bilgili..Arıcıya yaklaşımları mükemmel.Tek sorun,kontrolsuzluk...
Tarlalar ekim yapılırken kenarlarına arı konacak yer bırakılmamış.Hal böyle olunca arılar ovaya değil,ova kearlarına yamaçlara konuyor.Arılar çörek otuna uzak kalıyor.Diğer bir sorunda su.Arıcılar arılıklara su koymuyor.Her seferde 10damacana su götürüyorum.Akşama bitiyor.Böyle olunca bende vaz geçtim.15-20 bin arıyı ben mi sulayacağım?
.../...

Hiç yorum yok: